Miód naturalny w słoikach

Szybka nawigacja

Wyświetlanie 1–12 z 33 wyników

Miody naturalne w słoikach

Za miód naturalny uznaje się ten wyprodukowany przez pszczoły z nektaru kwiatowego, spadzi iglastej lub liściastej bądź z mieszaniny obu tych surowców. Nektar kwiatowy składa się przede wszystkim z wody i węglowodanów, ale występują w nim także związki białkowe, aminokwasy, kwasy organiczne, związki mineralne, witaminy, olejki eteryczne i barwniki. Spadzią nazywamy soki roślinne przetworzone głównie przez mszyce, czerwce i miodówki. Spadź jest gęstsza niż nektar kwiatowy i zawiera więcej składników mineralnych. 

 

W wyniku szeregu procesów zachodzących w ulu powstaje świeży, płynny miód naturalny. Oczywiście, poza cukrami, znajdziemy w miodzie także enzymy, kwasy organiczne, związki mineralne, witaminy czy olejki eteryczne. W naturalnym miodzie pszczelim dominują cukry proste: glukoza i fruktoza. Od ich ilości oraz wzajemnego stosunku w dużym stopniu zależą właściwości fizyczne miodu.

Miód naturalny – sklep ratosnatura.pl

Oferowany przez nas miód naturalny smakuje przepysznie, a równocześnie ma wiele prozdrowotnych właściwości, które powodują, że jest on powszechnie wykorzystywany w naturalnym zwalczaniu stanów zapalnych i profilaktyce różnych schorzeń. Nasz miód może zachęcić do odkrywania nowych smaków, aromatów i prozdrowotnych właściwości dietetycznych.

W naszym sklepie znajdziesz wysokiej jakości miód naturalny, pochodzący z najczystszych rejonów naszego kraju. W swojej ofercie posiadamy szereg gatunków miodu, między innymi: wielokwiatowy, lipowy, gryczany, akacjowy, spadziowy, rzepakowy, wrzosowy. Zachęcamy do sprawdzenia pełnej oferty, z pewnością każdy znajdzie produkt dla siebie.