Miód naturalny w słoikach

Szybka nawigacja

Promocja

Wyświetlanie 25–30 z 30 wyników

Miód naturalny

Każdy z nas z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest dla naszego zdrowia i samopoczucia dostarczanie organizmowi wartościowych składników odżywczych. Doskonałym źródłem prozdrowotnych substancji jest m.in. miód naturalny, który znajdziesz w naszym asortymencie. Oferowane przez nas produkty są w 100% naturalne i pochodzą z różnych regionów Polski.

Dzięki temu cechują się pysznym, zróżnicowanym smakiem. Zapraszamy więc do zamawiania naturalnego miodu lipowego, a także:

 • gryczanego,
 • akacjowego,
 • wielokwiatowego,
 • spadziowego,
 • rzepakowego,
 • wrzosowego.

Wszystkie z nich wyróżniają się swoim wyrazistym aromatem, dzięki czemu stanowią doskonałą alternatywę dla niezdrowych batonów lub innych – sztucznych i pełnych białego cukru – słodyczy.

Z czego składa się miód naturalny?

Za miód naturalny uznaje się ten wyprodukowany przez pszczoły z nektaru kwiatowego, spadzi iglastej lub liściastej bądź z mieszaniny obu tych surowców. Nektar kwiatowy składa się przede wszystkim z wody i węglowodanów, ale występują w nim także związki białkowe, aminokwasy, związki mineralne, witaminy i barwniki. Spadzią nazywamy soki roślinne przetworzone głównie przez mszyce, czerwce i miodówki. Spadź jest gęstsza niż nektar kwiatowy i zawiera więcej składników mineralnych.

W wyniku szeregu procesów zachodzących w ulu powstaje świeży, płynny miód naturalny. Oczywiście, poza cukrami, znajdziemy w nim także:

 • enzymy,
 • kwasy organiczne,
 • związki mineralne,
 • witaminy,
 • olejki eteryczne.

W naturalnym miodzie pszczelim dominują cukry proste: glukoza i fruktoza. Od ich ilości oraz wzajemnego stosunku w dużym stopniu zależą właściwości fizyczne miodu.

Miód naturalny – cena

Na polskim rynku istnieje wiele rodzajów miodu, lecz nie wszystkie produkty oznaczone jako „miód” są rzeczywiście surowcem naturalnym. Warto więc zwracać uwagę na to, gdzie je kupujemy i jaki jest jego skład. Zamawiając produkty w naszym sklepie, masz pewność, że wybierasz miód w stu procentach naturalny, pełen wspaniałego smaku i zdrowych składników.

Warto również wiedzieć, że ceny miodów naturalnych mogą się różnić w zależności od wielu czynników. Przede wszystkim wpływ na to ma rodzaj produktu – czy jest to np. miód spadziowy, wielokwiatowy czy akacjowy. Kolejnym istotnym elementem wpływającym na cenę miodu naturalnego jest miejsce pochodzenia surowca, jego jakość oraz ilość. Poznaj naszą ofertę i wybierz produkty idealne dla siebie.

Miód naturalny ze sklepu Ratos Natura

Oferowany przez nas miód naturalny smakuje przepysznie, a równocześnie ma wiele prozdrowotnych właściwości, które powodują, że jest on powszechnie wykorzystywany w naturalnym zwalczaniu stanów zapalnych i profilaktyce różnych schorzeń. Co więcej, szeroka oferta zachęca do odkrywania nowych smaków, aromatów i prozdrowotnych właściwości dietetycznych.

W sklepie Ratos Natura znajdziesz wysokiej jakości miód naturalny pochodzący z najczystszych rejonów naszego kraju. Dzięki temu kompleksowo zadbasz o swoje zdrowie i dostarczysz organizmowi wszystkich niezbędnych składników, których potrzebuje on do prawidłowego funkcjonowania przez cały rok. Zachęcamy do sprawdzenia pełnej oferty, z pewnością każdy znajdzie w niej produkt dla siebie.