Miód wielokwiatowy

Szybka nawigacja

Promocja

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Miód nektarowy wielokwiatowy

Miód nektarowy wielokwiatowy to prawdziwa skarbnica zdrowia i smaku. Jest to jeden z najpopularniejszych rodzajów tego produktu i polecany jest do wielu zastosowań jako wartościowy zamiennik cukru. Miód nektarowy wielokwiatowy wyróżnia łagodny, niezwykle słodki smak, dzięki któremu uwielbiają go zarówno dzieci, jak i dorośli. Ze względu na stosunkowo przystępną cenę miód wielokwiatowy można z łatwością używać na co dzień zamiast cukru do słodzenia herbaty, koktajli, płatków śniadaniowych czy deserów.

Jeśli więc chcesz zastąpić cukier zdrowym produktem, koniecznie sprawdź, co oferujemy w naszym sklepie i odkryj tajemnice miodu nektarowego wielokwiatowego, który nie tylko zachwyca swoim wyjątkowym smakiem, ale także posiada liczne właściwości zdrowotne. Poznaj proces powstawania tego jednego z najbardziej popularnych rodzajów miodu w Polsce i dowiedz się, w jak wartościowy sposób może on wpłynąć na Twoje zdrowie. Zachęcamy też do poznania reszty naszej oferty, w której poza naturalnymi produktami znajdziesz też miód sztuczny często stosowany m.in. do wypieków.

Jak tworzony jest miód nektarowy wielokwiatowy?

W skład miodu nektarowego wielokwiatowego wchodzi nektar pochodzący z różnych gatunków kwiatów, które rosną na polach, łąkach czy też w ogrodach. Dzięki temu miód ten ma niepowtarzalny aromat i niezwykle bogaty smak. Jest on subtelniejszy niż miód spadziowy czy gryczany, ale jednocześnie bardziej wyrazisty niż miód akacjowy lub rzepakowy. Z tego względu jest chętnie wykorzystywany w kuchni, ale również jako dodatek do herbaty czy napojów.

Aby uzyskać nektarowy miód wielokwiatowy, pszczelarze umieszczają ule na terenach bogatych w różnorodne rośliny. Im większa liczba kwitnących gatunków, tym ciekawszy smak i właściwości zdrowotne może mieć miód. Pszczelarze zwracają uwagę na to, aby kwitnienie roślin na danym terenie miało miejsce mniej więcej w tym samym czasie. Dzięki temu nektar zebrany przez pszczoły będzie pochodził z różnych kwiatów, a miód uzyska swój wyjątkowy charakter.

Sprawdź też: naturalny miód lipowy

Właściwości miodu nektarowego wielokwiatowego

Miód nektarowy wielokwiatowy zalicza się do produktów naturalnych, które cieszą się popularnością od wielu lat. Jego właściwości prozdrowotne zostały docenione już w starożytności. Miód wielokwiatowy jest bowiem cennym źródłem:

  • witamin z grupy A,
  • witamin z grupy B,
  • enzymów,
  • antyoksydantów,
  • żelaza, magnezu, krzemu, potasu, wapnia.

Z tego względu wykorzystuje się go nie tylko w przemyśle spożywczym, ale również farmaceutycznym i kosmetycznym. Miód nektarowy wielokwiatowy jest znakomitym naturalnym lekiem stosowanym w walce z przeziębieniem. Polecany jest szczególnie w schorzeniach alergicznych, dlatego zaleca się jego regularne spożywanie alergikom i astmatykom. W medycynie naturalnej wskazany jest w procesie rekonwalescencji. Ułatwia regenerację organizmu wyniszczonego chorobą lub wzmożonym wysiłkiem fizycznym.

Warto również zwrócić uwagę na krystalizację miodu. Naturalny miód mętnieje i krystalizuje w ciągu kilku miesięcy od zebrania. Decydując się na zakup miodu w naszym sklepie, masz pewność najwyższej jakości! Zachęcamy do wyboru swoich ulubionych produktów lub poznawania nowych smaków i składania zamówień.