Syrop klonowy

Szybka nawigacja

Promocja

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Syrop klonowy

Syrop klonowy jest wyrobem spożywczym, na którego opakowaniu zawsze znajdziemy charakterystyczny dla Kanady znak czerwonego liścia klonu. Nic dziwnego, bo właśnie stamtąd pochodzi syrop zwany płynnym kanadyjskim złotem. Na te krótką charakterystykę zasłużył niezwykłymi walorami smakowymi i właściwościami. Produkowany w Kanadzie, ale popularny na całym świecie, jest cennym zamiennikiem zwykłego cukru.

Syrop klonowy to słodki, naturalny produkt, który coraz chętniej stosowany jest również w Polsce. Nie bez powodu! Stanowi on bowiem doskonały dodatek do wielu dań. W naszym sklepie syrop klonowy dostępny jest zarówno w małych, jak i większych opakowaniach, dzięki czemu każdy znajdzie wśród nich produkt, którego potrzebuje. Buteleczki o pojemności 1 litra sprawdzą się dla miłośników tego smaku, a 240 ml – polecane są dla osób, które chcą go dopiero spróbować.

Jak powstaje syrop klonowy i dlaczego warto go spożywać?

Naturalny syrop klonowy to wyjątkowy produkt, który powstaje z długotrwałego odparowania soku trzech rodzajów klonu: cukrowego, srebrzystego i czerwonego. Proces pozyskiwania soku – ze względów smakowych i dla dobra drzew, aby nie narażać ich na przesuszenie – najczęściej przeprowadza się wczesną wiosną. Smak syropu klonowego jest oczywiście bardzo słodki, jednak nie zawiera samego cukru. W jego składzie znajduje się też wiele cennych naturalnych substancji.

Zważywszy również na fakt, że z 40 litrów soku powstaje tylko 1 litr syropu klonowego, można uznać, że jest to produkt ekskluzywny. Zabutelkowany w odpowiednich warunkach nie wymaga dodawania konserwantów i dlatego jest tak doceniany. Smak syropu klonowego jest delikatny i niepowtarzalny. Stanowi świetny dodatek do:

  • naleśników i placków,
  • gofrów i wafli,
  • owsianki, musli i płatków,
  • jogurtów naturalnych,
  • wypieków,
  • kawy i herbaty.

Ponadto syropem klonowym można urozmaicać rozmaite wypieki i desery, takie jak ciasteczka czy babeczki. Świetnie zastępuje on miód naturalny, miód sztuczny i zwykły cukier lub innego rodzaju słodziki. Co jednak istotne, doskonale nadaje się on również do sałatek, mięs, potraw grillowanych, sosów oraz dressingów.

Zdrowotne właściwości syropu klonowego

Mówiąc o atutach syropu klonowego, warto wiedzieć, że smak to jego niejedyna zaleta. Wartymi podkreślenia są bowiem również jego zdrowotne właściwości. Badania wykazały, że naturalny syrop klonowy zawiera aż 54 korzystne związki. Część z nich to silne antyoksydanty, które wykazują działanie antynowotworowe i antybakteryjne, a także wspomagają układ odpornościowy.

Ponadto produkt ten ma mniej kalorii w porównaniu do białego cukru i miodu, dzięki czemu jest polecany osobom dbającym o swoją sylwetkę lub przebywającym na restrykcyjnej diecie. Syrop klonowy warto zatem spożywać zarówno ze względu na jego walory smakowe, jak i dla zdrowia. Zapraszamy do składania zamówień!