Miód sztuczny

Szybka nawigacja

Promocja

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Miód sztuczny

Miód sztuczny to produkt spożywczy, który ma szerokie zastosowanie w cukiernictwie i piekarnictwie. Ta alternatywa dla klasycznego miodu pszczelego wzbudza wiele kontrowersji i pytań. Dla wielu osób jest to jednak jedyna możliwość spożywania tego pysznego produktu. Miód sztuczny z naszego asortymentu nie różni się bowiem wiele od naturalnego produktu pod względem swoich walorów smakowych. Co więcej, często jest wręcz niezbędnym składnikiem rozmaitych wypieków, takich jak:

  • pierniki,
  • ciasta korzenne,
  • ciasta miodowe,
  • nugaty.

Miód sztuczny wykorzystywany jest również w produkcji przekąsek na bazie orzechów, sezamu, czy migdałów. Dlaczego warto zainteresować się naszą ofertą tego produktu? Przede wszystkim dlatego, że choć nie jest to naturalny produkt, przygotowujemy go z najwyższej jakości składników. Dbamy również o to, by jego smak i aromat były porównywalne z miodem naturalnym, dzięki czemu nie musisz martwić się, że nie będzie on pasował do Twoich potraw, słodzenia kawy lub herbaty.

Czym jest miód sztuczny i jakie ma zalety?

Sztuczny miód charakteryzuje się subtelnym smakiem łagodnej słodyczy i ma złocisty kolor. Był popularny w czasie PRL jako zamiennik naturalnego miodu. To dzięki niemu święta pachniały intensywnie domowymi pierniczkami, a smak ich do dzisiaj przywołuje sentymentalne wspomnienia. Sztuczny miód znany i stosowany był jednak znacznie wcześniej w Europie, bo już od I Wojny Światowej. Obecnie ceniony jest za walory smakowe – zbliżone do miodu pszczelego – oraz użytkowe. Nigdy się nie krystalizuje (w przeciwieństwie do naturalnego), co powoduje, że dodany do ciast zapewnia im odpowiednią wilgotność i przedłuża czas spożycia.

Ponadto można go dodawać do deserów lub drinków. Jest tańszą alternatywą dla pszczelego produktu. Miód sztuczny przydatny jest w każdej kuchni i chętnie wykorzystywany w przemyśle spożywczym. W związku z tym oferujemy kilka wariantów wagowych w objętości hurtowej i detalicznej. Proponujemy m.in. opakowania o wadze 1,5 kg, 14 kg czy też 28 kg. Miody sztuczne są nieocenione podczas wyrobu wielu produktów cukierniczych i piekarniczych, którym nadają piękny, złocisty kolor, a także subtelny, kuszący zapach.

Miód sztuczny – cena

Cena miodu sztucznego jest znacznie niższa niż produktu naturalnego, dzięki czemu dla wielu osób jest to znacznie przystępniejsze rozwiązanie, jeśli chcą oni używać tego dodatku częściej w swoich posiłkach. Jest to dla niektórych jedyna możliwość cieszenia się pysznym miodowym smakiem. Nasza oferta skierowana jest jednak nie tylko do osób szukających tańszej alternatywy dla miodu pszczelego. Z jego sztucznego zamiennika chętnie korzystają również:

  • weganie, którzy nie spożywają żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego,
  • osoby z alergią na naturalny miód pszczeli,
  • restauratorzy i producenci słodyczy.

Miód sztuczny to na ogół mieszanka syropów glukozowo-fruktozowych z dodatkami aromatyczno-smakowymi imitującymi smak prawdziwego miodu. Zapraszamy do korzystania z naszej oferty oraz zamawiania wybranych produktów już dziś!