Lipcowy skarb, czyli wszystko o miodzie lipowym

Miód lipowy to jeden z najbardziej znanych miodów nektarowych. Zajadamy się nim na śniadanie, bo pysznie rozlewa się na świeżym pieczywie i cudownie smakuje. Przypominamy sobie o słodkim nektarze z kwiatu lipy w okresie przeziębień i grypy, kiedy nasze zasypianie zaczyna być dla nas problemem, kiedy pragniemy się wyciszyć po stresującym dniu.

Miód nektarowy pachnący lipą

Lipa to drzewo niezwykle popularne w naszym kraju. To nieodzowny element krajobrazu polskich wsi, małych miasteczek i większych miast. Drzewo o sercowatych liściach kwitnie na przełomie letnich miesięcy czerwca i lipca. Widoczne na niej kwiaty mają odcień bladożółty i intensywny zapach. Co ważne jest to gatunek, któremu mrozy nie są straszne. Kochamy lipę, bo od wieków można pod nią odpocząć i w upalne dni ochłodzić się w jej cieniu, ponieważ koi nasze zmysły cudownym zapachem w czasie kwitnienia i możemy z niej czerpać mnóstwo pozytywnej energii. Jednak istnieje jeszcze jedna niezmiernie pozytywna cecha, za którą lipę uważamy za jedno z najważniejszych drzew. Lipa w czasie kwitnienia skutecznie wabi pracowite pszczoły, w efekcie czego powstaje prawdziwie złoty skarb. Tym skarbem jest miód lipowy, dzięki któremu temu możemy się cieszyć przepysznym smakiem i wyrazistym zapachem kwiatów lipy. To jeden z najbardziej cenionych i ulubionych słodkich nektarów, który uwielbiają dorośli i dzieci. Jest miodem, którego się nie zapomina i do którego wraca się nie tylko ze względu na charakterystyczny smak, ale również ze względu na jego naturalne właściwości lecznicze.

Zdrowotne właściwości miodu lipowego

Nektarowe miody cenione doceniamy nie tylko ze względu na smak, ale także ze względu na ich pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Na okres jesiennych, zimowych i wiosennych przeziębień miód lipowy to jeden z najstarszych a zarazem sprawdzonych środków leczniczych. Stosuje się go przy kaszlu, w którym mamy trudności z odkrztuszaniem. Zmieszany z ciepłym mlekiem lub herbatą działa rozgrzewająco i wspomaga leczenie męczącej grypy. Ten słodki napój wpływa pozytywnie na nasz układ nerwowy. Polecany jest ludziom narażonym na codzienny stres, bowiem działa uspakajająco, skutecznie łagodzi skołatane nerwy. Dla tych, którzy mają kłopoty z zasypianiem, miód lipowy stanie się cudownym środkiem na wyciszenie i bezproblemowe zasypianie. Badania wykazały także, że ten rodzaj miodu ma dobroczynne działanie na serce i krążenie: obniża ciśnienie krwi, dodatkowo wzmacnia naczynia i mięsień sercowy.

Zapisz się na nasz newsletter
Bądź na bieżąco z nowościami w naszym sklepie i jako pierwszy dowiedz się o promocjach i rabatach.