Miód – złoty środek na głód, zdrowie i urodę

Czy wiesz, że produkcja miodu jest jedną z najstarszych działalności jaką zna ludzkość. Złota słodycz towarzyszy człowiekowi od niemal 6000 lat. Mimo upływu wieków miód nadal uznaje się za jeden z głównych środków spożywczych, który nie tylko poprawi Twoje samopoczucie, ale też korzystnie wpłynie na Twoje zdrowie. Dobry producent miodu podpowiada, że naturalny miód rozpoznasz po specjalnym kolorze i konsystencji, cudownym smaku i aromatycznym zapachu.

Naturalny miód niezastąpiony w kuchni

Złoty nektar możesz stosować jako dodatek do wytrawnych potraw w celu wzbogacenia smaku. W zależności od rodzajów naturalnego miodu spotkasz wiele smaków: od łagodnego, poprzez delikatny, aż po gorzki, a nawet ostry. Miodem słodzisz napoje, jogurty, wypieki i inne desery. Musisz wiedzieć, że słodzenie miodem jest o wiele zdrowsze niż cukrem. Po miodzie nie czujesz się ociężały. Miód w porównaniu z cukrem ma mniej kalorii. Przykładowo 100 gram miodu zawiera 334 kalorii, a cukier biały ok. 400. Jeśli jesteś sportowcem, to spróbuj po wysiłku fizycznym wypić miód z wodą i cytryną. Taka mieszanka świetnie zregeneruje Twoje siły i oddali uczucie zmęczenia. Dzięki temu, że złoty środek z ula nie zawiera cukrów złożonych, a jedynie cukry proste (fruktozę i glukozę), możesz cieszyć się energią przez długi czas.

Miód i jego zdrowotne właściwości

Cudowna słodycz z ula korzystnie wpłynie na Twoje zdrowie. To również cudowny środek, który skutecznie wzmocni odporność dzieci. Dzięki wieloletnim badaniom wiemy, że miód zawiera witaminy B1, B2, B3, B6, C, kwas pantotenowy oraz minerały wapnia, żelaza, magnezu, potasu, cynku i wodę. Mając świadomość, jakie bogactwo zdrowotne niesie w sobie złoty napój bogów, zaczniesz używać miodu nie tylko ze względu na smak, ale również ze względu na właściwości lecznicze. Miód naturalny ma działanie antybakteryjne. Jeśli czujesz się osłabiony lub obawiasz się przeziębienia szybkim ratunkiem będzie znana receptura: ciepłe mleko z łyżką miodu. Taka mieszanka to także cudowny sposób na pozbycie się męczącej chrypki i kaszlu. Mleko z miodem to kompozycja, która również ułatwi Ci zasypianie i mocny sen

Piękno z miodu

Miód gwarantuje niezapomniany smak, aromat, korzystnie wpływa na zdrowie. Ale ma jeszcze jedną niezwykle cenną zaletę. Afrodyzjak z ula skutecznie zadba o Twoją urodę. Złoty nektar od wieków używany był jako produkt kosmetyczny. Miód w czystej postaci lub jako składnik kosmetyków pozytywnie wpływa na Twoją cerę oraz włosy. Naturalny miód zawiera w sobie bardzo cenny w kosmetyce składnik: glikogen. Jest on odpowiedzialny za wzmacnianie napięcia skóry, dzięki czemu staje się ona miękka i gładka. Na bazie miodu tworzone są kremy do twarzy, balsamy do ciała, szampony do włosów i odżywki.

Zapisz się na nasz newsletter
Bądź na bieżąco z nowościami w naszym sklepie i jako pierwszy dowiedz się o promocjach i rabatach.